Pripomienkovací proces finálneho návrhu PRM 2030
Pripomienkovací proces Programu rozvoja mesta Banská Bystrica 2030
Changes at "ŠPECIFICKÝ CIEĽ 7.3.1. Posilňovať spoluprácu a koordináciu aktérov práce s deťmi a mládežou "
Telo
- -["Očakávaná zmena Lepšia spolupráca a koordinácie medzi aktérmi práce s mládežou v meste napomáha pri vytváraní súdržnej a efektívnej siete podpory a poskytovania príležitostí pre deti a mládež. V meste pôsobia rôznorodé verejné a súkromné organizácie, inštitúcie, komunitné skupiny vyvíjajúce rozmanité aktivity pre deti a mládež, čo vyvoláva potrebu zlepšovania koordinácie a spolupráce ktorej výsledkom je pestrejšia ponuka aktivít a systémovejšie, efektívnejšie zapájanie detí a mládeže do života mesta. Koordinovaná spolupráca sa realizuje prostredníctvom rôznych programov medzi školami, neziskovými organizáciami, podnikateľmi, štátnymi a rôznymi miestnymi inštitúciami a je pre rozvoj zručností mladých ľudí kľúčová. \nAktéri v meste spolupracujú a vytvárajú komplexnejšiu a dostupnejšiu ponuku služieb pre mládež prostredníctvom koordinovania a zdieľania infraštruktúry, ľudských a finančných zdrojov, informácií a skúseností. Spolupráca vedie k inovatívnym programom, ktoré reagujú aj na aktuálne spoločenské výzvy, príležitosti a riziká virtuálneho priestoru a nových technológií. Koordinované úsilie prispieva k riešeniu problémov, ktorým čelia mladí ľudia v meste ako napríklad nezamestnanosť, sociálne vylúčenie, nízky záujem verejných inštitúcií a špecifické problémy mládeže alebo aj rastúce problémy v oblasti duševného zdravia. Zlepšenie spolupráce a koordinácie medzi aktérmi v oblasti práce s deťmi a mládežou je nielen prospešné, ale aj nevyhnutné pre rozvíjanie prostredia, v ktorom môžu všetci mladí ľudia prosperovať a pozitívne prispievať ku komunite."]
-
+["
Očakávaná zmena
Lepšia spolupráca a koordinácie medzi aktérmi práce s mládežou v meste napomáha pri vytváraní súdržnej a efektívnej siete podpory a poskytovania príležitostí pre deti a mládež. V meste pôsobia rôznorodé verejné a súkromné organizácie, inštitúcie, komunitné skupiny vyvíjajúce rozmanité aktivity pre deti a mládež, čo vyvoláva potrebu zlepšovania koordinácie a spolupráce ktorej výsledkom je pestrejšia ponuka aktivít a systémovejšie, efektívnejšie zapájanie detí a mládeže do života mesta. Koordinovaná spolupráca sa realizuje prostredníctvom rôznych programov medzi školami, neziskovými organizáciami, podnikateľmi, štátnymi a rôznymi miestnymi inštitúciami a je pre rozvoj zručností mladých ľudí kľúčová. Aktéri v meste spolupracujú a vytvárajú komplexnejšiu a dostupnejšiu ponuku služieb pre mládež prostredníctvom koordinovania a zdieľania infraštruktúry, ľudských a finančných zdrojov, informácií a skúseností.
Spolupráca vedie k inovatívnym programom, ktoré reagujú aj na aktuálne spoločenské výzvy, príležitosti a riziká virtuálneho priestoru a nových technológií. Koordinované úsilie prispieva k riešeniu problémov, ktorým čelia mladí ľudia v meste ako napríklad nezamestnanosť, sociálne vylúčenie, nízky záujem verejných inštitúcií a špecifické problémy mládeže alebo aj rastúce problémy v oblasti duševného zdravia. Zlepšenie spolupráce a koordinácie medzi aktérmi v oblasti práce s deťmi a mládežou je nielen prospešné, ale aj nevyhnutné pre rozvíjanie prostredia, v ktorom môžu všetci mladí ľudia prosperovať a pozitívne prispievať ku komunite.
"]