Pripomienkovací proces finálneho návrhu PRM 2030
Pripomienkovací proces Programu rozvoja mesta Banská Bystrica 2030
Changes at "ŠPECIFICKÝ CIEĽ 8.1.1. Realizovať programy prevencie a posilnenia bezpečnosti obyvateľstva"
Telo
- -["Očakávaná zmena Implementácia preventívnych programov a posilňovanie bezpečnosti obyvateľstva v mestskom prostredí je rozhodujúcou aktivitou politiky bezpečného mesta v rámci konceptu budovania odolného mesta a kvalitného verejného priestoru. Preventívne programy sú zamerané na zmierňovanie rizík a podporu kultúry bezpečnosti medzi obyvateľmi. \nPreventívne programy začínajú komunitnými aktivitami, ktoré sa zaoberajú sociálnymi problémami s možným vyústením v kriminalite, až po technologické riešenia, ako je dohľad a analýza údajov na včasnú identifikáciu hrozieb. Programy zahŕňajú spoluprácu medzi rôznymi zainteresovanými stranami od orgánov činných v trestnom konaní, mestskej polície a samosprávy, predstaviteľov komunít a samotných občanov. \nPosilnenie bezpečnosti obyvateľstva zahŕňa školské programy a komunitné vzdelávanie obyvateľov o bezpečnostných postupoch, zlepšenie dizajnu verejných priestorov s cieľom znížiť príležitosti na trestnú činnosť a zlepšenie systémov reakcie na núdzové situácie. Tieto snahy sa zameriavajú na zníženie výskytu kriminality a nehôd a na kultiváciu atmosféry bezpečia, kde sa obyvatelia cítia chránení a sú podporovaní pri aktívnom prispievaní k bezpečnosti svojej komunity."]
-
+["
Očakávaná zmena
Implementácia preventívnych programov a posilňovanie bezpečnosti obyvateľstva v mestskom prostredí je rozhodujúcou aktivitou politiky bezpečného mesta v rámci konceptu budovania odolného mesta a kvalitného verejného priestoru. Preventívne programy sú zamerané na zmierňovanie rizík a podporu kultúry bezpečnosti medzi obyvateľmi. Preventívne programy začínajú komunitnými aktivitami, ktoré sa zaoberajú sociálnymi problémami s možným vyústením v kriminalite, až po technologické riešenia, ako je dohľad a analýza údajov na včasnú identifikáciu hrozieb. Programy zahŕňajú spoluprácu medzi rôznymi zainteresovanými stranami od orgánov činných v trestnom konaní, mestskej polície a samosprávy, predstaviteľov komunít a samotných občanov.
Posilnenie bezpečnosti obyvateľstva zahŕňa školské programy a komunitné vzdelávanie obyvateľov o bezpečnostných postupoch, zlepšenie dizajnu verejných priestorov s cieľom znížiť príležitosti na trestnú činnosť a zlepšenie systémov reakcie na núdzové situácie. Tieto snahy sa zameriavajú na zníženie výskytu kriminality a nehôd a na kultiváciu atmosféry bezpečia, kde sa obyvatelia cítia chránení a sú podporovaní pri aktívnom prispievaní k bezpečnosti svojej komunity.
"]